Тренди в інтер’єрі: Playful Home. Грайливий дім

Тренди в інтер’єрі: Playful Home. Грайливий дім

Житловий простір розглядають як ігрову зону
Одним із трендів для дому є внесення елементів гри в простір, меблі та предмети інтер’єру. Він носить назву Playful Home і генерує нове ставлення до сімейного життя. Цю тенденцію ділять на два підвиди Funny Living (прикольне життя) та KiDesign як поєднання двох слів «Kid» (дитина) та «Design» (дизайн). Організатори виставки Salone Internazionale del Mobile розглянули тренд на прикладах.

Перепланування площі

Квартира с горкой
Фото: kidesign.com.ua

Прикладом прямого перетворення житлового простору на ігрову зону є дизайн квартири від київської архітектурної студії KI Design. Архітектори запропонували «відволікаючий» чинник — гірку, що спускається з верхнього поверху через кухню до вітальні.

Квартира с горкой
Фото: kidesign.com.ua

Таке рішення покликане зробити взаємодію між просторами менш одноманітною та передбачуваною. Акцент на тому, що у квартирі можна розважатися, а не тільки відпочивати.

Меблі як елемент гри

Аби повернути «загублене» з дитинства почуття дива, архітектори та дизайнери реалізують іронічні або ж гумористичні ідеї, створюють меблі за формою іграшок та у сміливих кольорах. На їхню думку, це змушує людей посміхатися і відчувати себе щасливими.

Rabbit Chair
Фото: qeeboo.com

Одним із таких прикладів є бренд Qeebo, створений Стефано Джованноні (Stefano Giovannoni) з його колекцією Rabbit Chair: стілець у двох розмірах для дорослих і дітей. Є третя версія, підсвічена, що може бути лампою. На стільчику у формі зайчика можна сидіти, осідлавши його, або ж розвернутися та спертися на вуха.

Приємні емоції ще закладені в символізм образу: кролик означає любов і родючість, щастя та добрі побажання.

Rabbit Chair
Фото: qeeboo.com

Виготовлений із поліетилену і важить 5,5 кг. Його розміри: 68,8х39,5 см, а висота — 80 см.

Звертаючись до гри, дизайнери створюють предмети, які мають декілька призначень. Такий підхід опирається на почуття подиву, непередбачуваність та цікавість. Об’єкти та матеріали з чіткими функціями у несподіваній інтерпретації викликають емоційну реакцію, звертаються до внутрішньої дитини у кожному із нас.

Degre
Фото: collectif-accent.com

Систему допоміжного опалення/охолодження Degre від бельгійської студії Accent можна використовувати як стілець.

Грайлива форма і привабливі «теплі» матеріали запрошують користувача зблизитись із ним. У прямому сенсі. Викласти на нього ноги, спертися або навіть присісти.

Degre
Фото: collectif-accent.com

Тканина й ізолятор зменшують температуру поверхні й дозволяють безпосередньо контактувати, навіть коли прибор увімкнено. Ще одним варіантом використання є сушарка для одягу. Температура встановлюється за допомогою інтерфейсу на корпусі або через додаток на смартфоні. Тепло розповсюджується низом і наче огортає тих, хто перебуває поряд.

Degre
Фото: collectif-accent.com

Розміри Degre (ДхГхВ): 60х24х40 см.
Складається з металевого каркасу, радіатора, тканини для оббивки, ізолятора у якості сидіння та шкіряної ручки для зручного пересування.

Hideaway
Фото: thinkandshift.co.nz

Деякі дизайнери вже включають мініатюрні копії до своїх колекцій. Але новозеландська студія Think&Shift, коли їм доручили створити спеціальне крісло для дитячих центрів, вирішила переосмислити свій підхід до ергономіки та комфорту. Вони врахували, що діти не люблять сидіти як дорослі. Вони будуть сидіти всіма можливими способами: висячи вниз головою, стаючи на коліна, чіплятися ззаду чи збоку, самі чи юрбою... Тому Hideaway — це не зменшена версія крісла для дорослих, а комфортна оболонка з м’якою вовною та змінними панелями на коротких ніжках. Між напівкруглими дерев’яними секціями є щілини, через які бруд провалюється на підлогу.

Hideaway
Фото: thinkandshift.co.nz

Hideaway може рости разом із дитиною, оскільки доступні більш довгі ніжки.
Розміри (ШхДхВ): 85х76х75 см.

VII
Фото: uuio.de

Німецька дизайн-студія Uuio, що спеціалізується на проектуванні сучасних дитячих предметів, продемонструвала інший підхід. Вони притримуються філософії, що дитячі меблі не обов’язково мають бути грайливими. Меблі, розроблені для дітей, можуть стати невід’ємною частиною сімейного життя, задовольняючи потреби дорослих.

Вони зупинилися на класичних конструкціях. VII ліжко виготовлено з твердого дуба й має нахилені спинки, що надає йому злегка асиметричний вигляд. Для пожвавлення зовнішнього вигляду планки у спинках можна замінити кольоровими.

VII
Фото: uuio.de

Ліжко росте разом із дитиною, позаяк у ньому можна регулювати довжину, замінюючи деталі корпусу. Розміри 90х160/200 см. Удень VII можна використовувати як софу.

Ігрові акценти в інтер’єрі

Nest
Фото: Matthias Ketz (c) paulketz.com

Грайливу атмосферу пропонують створювати за допомогою аксесуарів. Наприклад, конструктор Пол Кетц (Paul Ketz) розробив настінний контейнер Nest. Це незвична сталева полиця з натягнутими гумовими нитками, у яку можна «втискати» або з неї «вичавлювати» різні предмети. Дозволяє зберігати всілякі речі — від їжі до взуття та скейбордів — в організованому хаосі.

Nest
Фото: Matthias Ketz (c) paulketz.com

Це водночас і зберігання, і демонстрація.

Modern Family
Фото: plumen.com

До простішого варіанту вдався хорватський дизайнер Ягода Юрісіц (Jagoda Jurisic), який додав до підвісних лам кольорові прапорці створені вручну. Колекція Modern Family для дитячої спальні та ігрових кімнат включає п’ять колірних комбінацій: веселка, пастельні версії, монохромні та з принтами шкіри тварин.

Modern Family
Фото: plumen.com

Підвіси за бажанням можуть бути скручені та приймати різні форми. Вони сумісні з подовженими та скульптурними енергозберігаючими лампами Plumen.

У результаті новий тренд Playful Home надає виробникам безліч можливостей для вираження та дизайну, формуючи новий сегмент ринку.

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через DECOR.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567
+380 44 237 XX XX +380 44 592 6444

Нове та найкраще

М
Очень интересный тренд! Но мне кажется более важен стиль "Safe Live" , и тут надо все правильно подобрать - от гипоалергенных красок до безопасных материалов пола, натуральных материалов для мебели и эко-декора.
30 січ. 2019 р., 22:23
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ