Вибираємо комп'ютерний стіл

 3 715
Багато хто вважає, що придбати комп'ютерний стіл не складає особливих труднощів. Але мало хто знає про те, як правильно зробити покупку. А для цього потрібно знати, які бувають види комп'ютерних столів, і враховувати всі рекомендації по місцю розташування робочого простору, включаючи правила сучасної науки про ергономіку і, при бажанні, поради древнього вчення фен-шуй.

Вчені часто розважають нас статистичними даними про те,    скільки годин ми спимо протягом життя, скільки часу їмо, скільки витрачаємо    на перекури або поцілунки. Тільки все це «дрібниці життя», у порівнянні з тим,    скільки часу людина проводить за комп'ютером.

Тому, бажано окинути поглядом ряд важливих моментів, які    допоможуть правильно вибрати і купити комп'ютерний стіл. Вони, у майбутньому, виключать    будь-які проблеми зі здоров'ям, настроєм і зручністю.

Визначити необхідну конфігурацію комп'ютерного столу,        а також простір навколо нього.

«Накидати» передбачувані розміри і конфігурацію столу можна    на основі особистих переваг і вже наявного комп'ютерного обладнання,    а також обладнання, що планується придбати: принтера, сканера, факсу    і т.д.

Додатково можна звернутися до науки про ергономіку, рекомендації    якої допоможуть органічно організувати «комп'ютерний простір».

Рекомендація №1 — розмір кімнати

У великій, просторій кімнаті або кабінеті без зусиль може    розміститися комп'ютерний стіл будь-якої конфігурації і розмірів. Але якщо кімната,    м'яко кажучи, компактна — потрібно подумати про збільшення робочого простору    за рахунок кількості функціональних надбудов.

Ультра
Комп'ютерний стіл серії "Ультра"

У цьому випадку кращим правилом роботи за комп'ютером буде    правило «витягнутої руки» — це коли до всього необхідного можна дотягнутися    не встаючи.

Рекомендація №2 — розмір стільниці

Загальноприйнята ширина стільниці комп'ютерних столів варіюється    в межах 60-85 см, а висота підбирається в залежності від зростання користувача, —    від 70 см до 80 см. Проте, підтекст другого правила говорить: «щоб вибрати    розмір стільниці треба визначитися з місцем для монітора».

Робочий стіл
Фото DECOR.ua

Монітор повинен знаходитися точно навпроти користувача. Спроби   встановити його навіть трохи в стороні призведе до затікання шиї і хребта.   Верхній край екрана монітора повинен бути вище рівня очей на 15-20 см. При цьому   враховувати той факт, що відстань від верхнього і нижнього краю до очей має   бути приблизно однаковим. Відстань від очей до монітора повинна бути достатньо   великим. Наприклад: якщо монітор на основі електронно-променевої трубки — рекомендована   відстань у межах від 80 см до 1,5 м; комфортна відстань до рідкокристалічного   монітора — від 24 до 50 см. Всі ці рекомендації вкрай необхідні при розрахунках   ширини стільниці.

Рекомендація №3 — «посадочне місце»

Яким би пречудовим не був би комп'ютерний стіл, без спеціального    «посадкового місця» всі витрати будуть безглузді. Ні табуретка, ні м'який    стілець не замінять комп'ютерного крісла, обладнаного системою регулювань, що дозволяє    з комфортом працювати за комп'ютером максимальну кількість часу.

Крісло
Фото АНТ
Крісло PILOT із синхромеханізмом

Основою міцності і функціональності будь-якого комп'ютерного крісла    є хрестовина. Важливо, щоб вона була суцільнометалевої. Підлокітники    неодмінно повинні регулюватися. Ще краще, коли на внутрішній стороні спинки    крісла на рівні попереку є спеціальний валик, який регулює навантаження на хребет.

Якщо «начерки» комп'ютерного столу і простору навколо нього    вже є — саме час перейти до вивчення видів комп'ютерних столів.

Види комп'ютерних столів

Конфігурація робочого простору може бути прямолінійною,    кутовою, модульною, П-образною або напівкруглою. Залежно від цього за формою    комп'ютерні столи діляться на прямолінійні або фігурні. Існують також столи    з регулюванням висоти.

ПК-7
Фото КРАСНО
Комп'ютерний стіл ПКС-7

Комп'ютерний стіл із класичної прямокутної стільницею – скромне в функціональному відношенні робоче місце. Використовується користувачами,    не обтяженими великою кількістю оргтехніки. Такий стіл, як правило, обладнується    підставкою під системний блок, висувною панеллю для клавіатури і, при бажанні,    надбудовами, мобільного або стаціонарного тумбою.

Ексклюзив-3
Комп'ютерний стіл Ексклюзив-3

Кутові комп'ютерні столи поєднують у собі    відносну просторову економічність із багатофункціональністю. За рахунок    геометрії стільниці кутові комп'ютерні столи мають відчутні переваги    по площі робочої поверхні перед прямолінійними побратимами. Крім стандартного    набору висувних панелей і підставок, кутові столи мають приємну можливість    обладнуватися допоміжними площинами для розміщення периферійних пристроїв    і великою кількістю надбудов, без шкоди для робочої поверхні.

СТУДІО
Офісні меблі серії СТУДІО

П-подібні або напівкруглі столи додають    у функціональності, але про економію місця мова вже не йде. Наявність таких столів    виправдане при необхідності використання великої кількості обладнання,    засобів зв'язку, видаткових матеріалів і наявності у користувача серйозного документообігу.    Такий стіл вимагає і відповідних розмірів приміщення.

Крісло
Комп'ютерний стіл серії "БРАВО"

Модульні столи підійдуть для тих, хто не любить    одноманітності, не може остаточно визначитися з конфігурацією свого робочого    місця або має намір створити свою унікальну конструкцію. У типовий набір    модульних елементів входять прямокутні столи різних розмірів, з'єднувальні    кутові сектори, полки, надбудови і тумби. Можна експериментувати у всіх    напрямках, головне, щоб були навички збирача меблів, час і бажання.

Після того, як переваги у виборі того чи іншого виду столу    вже визначені, саме час звернути увагу на матеріали, із яких виготовляють    комп'ютерні столи, так як від цього залежить довговічність самої конструкції    і то як «впишеться» комп'ютерний стіл у дизайн кімнати.

Матеріали, з яких виготовляють комп'ютерні столи

Найпоширенішим матеріалом, із якого виготовляють    комп'ютерні столи (як і більшу частину корпусних меблів), є ламінована    деревно-стружкові плити (ЛДСП) або МДФ. Також для виробництва використовують    метал, дерево, пластик, скло або їх поєднання.

Комп'ютерний стіл із ДСП
Стіл комп'ютерний Юпітер

При покупці столу з ЛДСП потрібно приділити увагу якості    покриття, добросовісної окантовці всіх торцевих поверхонь і надійності кріплення    фурнітури. Окантовка столу проводиться або пластикової П-образної стрічкою,    яка приклеюється до торця, або Т-подібної, яка вставляється в спеціально    підготовлений паз.

Столи, виготовлені з деревинно-стружкових плит, дуже НЕ    люблять частої збірки / розбирання, — місця з'єднань починають кришитися. Дуже важливо,    щоб напрямні для висувної полиці були виготовлені не з пластику, а з    металу. Пластикові напрямні вкрай не довговічні.

Столи з ЛДСП і МДФ гарні ще тим, що коли в магазині не    виявляється потрібного по конфігурації і розмірам вироби, його завжди можна замовити    у численних дрібних і середніх виробників. Ціна такого столу, якщо і    буде трохи дорожче, то не на багато.

Комп'ютерний стіл із металевим каркасом
Комп'ютерний стіл із металевим каркасом

Каркас комп'ютерних столів зроблених із металу, найчастіше,    виготовляється з алюмінію або нержавіючої сталі, а стільниця може бути виконана    зі скла або дерева. Скляні стільниці виглядають дуже стильно і, на відміну    від дерева, практично не дряпаються, але вимагають постійного очищення від відбитків    пальців. Оптимальна товщина скляної стільниці повинна бути не менше 10 мм.

Останній, не менш важливий момент — місце під комп'ютерний    стіл у кімнаті або кабінеті.

Визначити місце розташування комп'ютерного столу в кімнаті

Звичайно ж, не кожна людина має в своєму розпорядженні окремим кабінетом    для роботи або проведення часу за комп'ютером. Найчастіше комп'ютерні столи    встановлюють у тому місці кімнати, де пустує простір.

Але в такому випадку важливо пам'ятати два головних правила:

  1. комп'ютер і оргтехніка повинні розташовуватися далеко від опалювальних приладів      і протягів, але ближче до електричної розетки;
  2. монітор повинен бути захищений від прямого попадання сонячних променів, а системний      блок мати доступ до природної конвекції.

Додатково, у питанні пошуку місця розташування комп'ютерного    столу в кімнаті, можна скористатися порадами вчення фен-шуй.

Порада перша — розташувати комп'ютерний стіл відповідно до сторони світла.

Таким чином, робота або проведення часу за комп'ютерним    столом, розташованим у східному напрямку, як вважають фахівці стародавнього    вчення, внесе зміни в життя, так як схід у фен-шуй — символізує зростання    і нові починання.

У свою чергу, захід є символом сили і могутності,    північ — символом руху і мудрості, а південь — символом нових починань. Іншими    словами, виконана робота за комп'ютерним столом, який буде розташований    в західній частині кімнати, може принести непоганий дохід, на півночі — можна придбати    нові знання, а на півдні реалізацію задуманих проектів.

Порада друга — розташувати комп'ютерний стіл відповідно до архітектурним плануванням кімнати.

Сенс цієї поради полягає в двох рекомендаціях: не варто    ставити комп'ютерний стіл навпроти вхідних дверей і не бажано сидіти за комп'ютерним    столом спиною до вікна.

На закінчення неодмінно слід згадати про те, що за статистикою    працівник інтелектуальної праці сидить перед монітором до 12 годин на день! Людина    стільки не спить і не витрачає часу на приготування їжі. Однак все, що пов'язано    з цими процесами породжує нескінченну кількість інновацій.

Тому цілком природно, якщо місце, де людина проводить,    часом, половину свого життя буде ергономічним і естетичним, так як спроби    використовувати замість спеціалізованого комп'ютерного столу — письмовий або    кухонний — нічого, крім проблем із хребтом не дадуть.

Ілля Литвинов

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через DECOR.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.

Нове та найкраще