ЯРІС меблі

Житомир
Тел.:
+380 412 44 XX XX +380 412 446 585
Моб.:
+380 412 44 XX XX +380 67 410 2969
Тел.:
+380 412 44 XX XX +380 412 259 350
Із компанією немає зв'язку?
Залишити заявку

ЯРІС меблі

КУХНЯ


Як зробити вашу кухню більше?

Чи не в кожній квартирі кухня належних розмірів. Звичайно, вона не дуже велика данина звичаям хрущовської планування. У зв`язку з цим розташувати на кухні, сучасну справжню меблі на кухню нелегко. А можливо навіть і не слід дотримуватися іноземним традиціям.

Якщо немає можливості розмістити на кухні велика кількість шаф, то можна використовувати навісні полиці до стелі. Це більш модно і навіть практичніше. А якщо при плани-рованії меблів у невеликій кухні в одну лінію нікуди встановити столик, можна прикріпити його до однієї зі стін вигляді відкидний полки, яка і буде виконувати функцію столу. Для святкових трапез, даний варіант не підходить, але якщо ви маєте намір зібратися за столом у тісному родинному колі - то чому б і ні?

На кухні непогано виглядає меблі світлих тонів. Колір стін повинен поєднуватися, а не контра-стіровать з меблями. Для збільшення зорово простір кухні вам допоможе біла фарба.

Пол кухні. Тут, якщо викласти прямокутною формою поперек підлогову плитку, також можна збільшити видимий обсяг кухні - зробивши її ще ширше.

Освітлення має бути яскравим на кухні, не створює тіней.

І, врешті-решт, останні, дієві прийоми зі збільшення площі кухні - з`єднати її з іншою кімнатою. Для цього потрібно зробити в суміжній стіні (звичайно, якщо вона не несе - потрібна консультація у фахівців, і дозвіл у відповідних органів) арку. І кінцевий спосіб підвищення простору - використовувати стіну і закрити вікно.

Зонування кухні

Зонування житла як явище з`явилося разом з модою на перепланування, в результаті якої стандартні «хрущовки» та «чешки» перетворювалися на квартири-студії із загальним житловим простором.

Таке планування житла має як переваги, так і недоліки. До переваг студій відноситься наявність горезвісного великого життєвого простору, по якому можна пересуватися широким кроком, не обмежуючи себе і не боячись зачепити вазочку, розташовану у вузькому проході. З іншого боку нашій психіці властиво простір організовувати - в іншому випадку у європейського жителя виникає відчуття дискомфорту.

З проблемою організації простору чудово справляється зонування, тобто фізичний поділ загального житлового простору на кілька зон. Межі зон при цьому можуть бути символічними - часто одна зона від іншої відділяється легкої фіранкою, килимовим покриттям іншого кольору або навіть парою великих вазонів з домашніми рослинами, що зображують «вихід у коридор».

Точно в такому ж зонування - швидше символічний, ніж реальний - потребує і кухня.

Ще двадцять років тому кухня розглядалася як місце, на якому виконується брудна важка робота, і, відповідно, відвідували тільки за потреби - для приготування їжі, а також, у разі відсутності їдальні, для її прийому. Крім того, в радянській побутової традиції кухня була місцем проведення особливо складних і не призначених для чужого слуху бесід - це також не мало до відкритості.

Сьогодні кухня значення кухні дещо змінилася, як, втім, змінився і сам спосіб життя. Сучасна кухня - це не просто місце, де готується їжа: це сцена для демонстрації кулінарного мистецтва і, можливо, своєрідний дамський клуб. Кажучи іншими словами, кухня з господарського приміщення перетворилася на різновид вітальні: а раз так - то глухі стіни, що приховують кухню, легко можуть бути замінені зонуванням.

У першу чергу при зонування кухні слід взяти до уваги той факт, що вона (кухня) на відміну від інших зон вимагає наявності виходів всіх комунікаційних систем - електрики, води, газу і, бажано, примусової вентиляції. Як правило, для кухні відводиться частина квартири, що примикає до стіни: виключення складає острівна планування кухні, не отримала широкого поширення через складність її реалізації. Крім того, слід взяти до уваги той факт, що кухня має бути добре освітлена, причому освітлення це має бути змішаним. Робоча зона кухні (місце, де займаються приготуванням їжі) може бути обладнана джерелами штучного освітлення, а їдальня зона повинна мати вихід до вікна - така вимога психологів. Втім, у ряді випадків не ніякої необхідності в тому щоб, ці зони прилягали один до одного.

Способів реалізації зонування безліч. Найпростіший і дешевий варіант - покриття підлоги, яке може відрізнятися як в різних зонах кухні, так і у «внекухонних зонах». Зазвичай підлога в робочій зоні покривається керамічною плиткою або керамогранітних панелями: можливо також застосування ламінованих підлог або паркету, проте з точки зору стилізації зон це менш виграшний варіант

Ще одна дуже цікава методика зонування - зміна рівня стелі. Такий спосіб організації простору незамінний в тому випадку, коли площа квартири невелика і установка перегородок неминуче погіршить загальну ергономіку приміщення.

В окрему групу засобів зонування можуть бути виділені розсувні перегородки та стійки. Розсувні перегородки, що є невід`ємним атрибутом традиційного японського житла, надають інтер`єру кухні деяку екзотичність, а стійки, навпаки, роблять квартиру більш сучасною та «західну». Втім, талановитий дизайнер легко може поєднати ці, здавалося б, несумісні елементи і тим самим підкреслити оригінальність дизайну.

Кухні з МДФ

Не секрет що найкраща меблі - це меблі з масиву цінних листяних порід, що мають міцну деревину і красиву текстуру. У цьому сенсі кухонні меблі не є винятком: дубовий або горіховий гарнітур стане прикрасою абсолютно будь-якої кухні і додасть їй відтінок розкоші та аристократизму, підкресливши високий соціальний статус власників житла.

На жаль, меблі з масиву має один істотний недолік - ціну. Вартість кухонного гарнітура з натурального дерева така, що іноді замість нього можна придбати два-три таких же, але з більш недорогих матеріалів, або один з недорогих матеріалів і комплект побутової техніки на додачу. Крім того, слід взяти до уваги той факт, що термін служби деревини в умовах підвищеної вологості повітря відносно невисокий.

На щастя, в даний час існує набагато дешевші і при цьому дуже непогані по надійності і функціональності рішення, найпопулярнішим з яких є кухні з МДФ

Втім, якщо бути зовсім точні, кухні з МДФ насправді є кухнями з ДСП і МДФ, причому більшою мірою все-таки з ДСП, МДФ оскільки, як правило, йде лише на фасадну сторону кухонних меблів і лише іноді - на виготовлення корпусу .

Що ж являє собою плита МДФ і чим вона така гарна?

Плита МДФ - це деревно-волокниста плита середньої щільності (MDF - Medium Density Fibreboard - англ.). Отримують МДФ шляхом пресування деревного волокна при високій температурі і тиску, завдяки чому лігнін, що входить до складу деревини, плавиться і склеює волокна в єдине ціле. У результаті такої склейки плита виходить навіть міцнішою, ніж дерево: крім того, вона не пошкоджується мікроорганізмами і практично не деформується при підвищеній вологості повітря

Така технологія виготовлення волокнистих плит має одну величезну перевагу - екологічність і безпека. Причина очевидна: оскільки функцію цементуючого речовини виконує лігнін, необхідність у використанні шкідливих для здоров`я смол відпадає. Це в свою чергу робить МДФ ідеальним матеріалом для кухонних меблів.

Плита МДФ, що використовується для виготовлення меблів, ніколи не використовується в чистому вигляді - її завжди обробляють яких-небудь декоративним матеріалом. Найбільш поширені варіанти покриття МДФ - натуральний або синтетичний шпон, а також полівінілхлоридна або бумагомасляная плівки. Найбільш дорогим (і найпрестижнішим) покриттям є шпонована панель ДСП, яка за зовнішнім виглядом практично не відрізняється від плити з деревини. До речі, навіть така дорога плита коштує як мінімум в півтора рази дешевше, ніж аналогічна дошка.

Деякі рекомендації з облаштування кухні

Про значення правильної планування кухні написано дуже багато і, слід зазначити, написано непогано. У зв`язку з цим ми не будемо витрачати час наших читачів на вивчення загальних фраз, а відразу перейдемо до практичних питань облаштування кухні.

Найпростіший і ефективний спосіб влаштування - звернення до професійного дизайнера з проханням скласти повний дизайн-проект. На жаль, «найпростіший» не означає - найдешевший: вартість перепланування кухні в цьому випадку зросте на 20 ... 50%, що влаштує далеко не всіх. У зв`язку з цим багато хто розробляють дизайн своєї кухні своїми силами.

Самостійна розробка планування і меблювання починається зі створення плану. Загалом, вигляді план кухні повинен показувати компонування її елементів і їх розміри: буде дуже добре, якщо ви при цьому зможете зробити повноцінний креслення або технічний малюнок, але це необов`язково.

Після того як план готовий, настає час пошуку підходящої побутової техніки. Саме так: побутову техніку підбирають перше, оскільки її вибір в порівнянні з вибором оздоблювальних матеріалів та кухонних меблів сильно обмежений.

Як відомо, побутова техніка може бути як вбудованим, так і окремо. Перша коштує дещо дорожче, однак її набагато простіше «прописати» у будь-якому інтер`єрі. Отдельностоящие прилади, навпаки, трохи обмежать вас у виборі кухонних меблів та оздоблювальних матеріалів, проте в разі потреби їх набагато простіше переставити або замінити на нові.

Отже, побутова техніка придбана або, принаймні, відібрана. Настав час вибирати оздоблювальні матеріали та кухонний гарнітур.

У даному випадку складно давати якісь конкретні рекомендації: і меблі для кухні та матеріали для оздоблення підлоги, стелі і стін представлені в такому асортименті, що передбачити всі варіанти просто неможливо. Тому ми рекомендуємо вам ознайомитися з іншими статтями, представленими на цьому сайті, вивчити спеціалізовані журнали і, по можливості, проконсультуватися з дизайнером. Ми ж обмежимося лише коротким екскурсом за матеріалами, з яких виготовляються кухні.

Отже, найкращий, практично ідеальний матеріал - натуральний масив з твердих порід. Кухні виготовлені, з масиву, прекрасно виглядають, вони абсолютно безпечні, проте надзвичайно дорогі.

Кухні з ДСП, навпаки, досить дешеві, але й недоліки у них дуже серйозні. ДСП - недовговічний і легко деформується матеріал: крім того, смола, що входить до складу плити, має властивість випаровуватися, що не дуже корисно для тих, хто знаходиться в приміщенні. У зв`язку з цим набагато кращим варіантом буде МДФ - волокниста плита, в якій волокна склеюються натуральним лігніном. Кухні з МДФ дещо дорожче, однак, екологічність й можливість надавати плиті будь-який рельєф повністю компенсують цей недолік.

Останнім часом багато виробників кухонних гарнітурів активно використовують метал для оздоблення передніх панелей шаф і стійок. Такий декор підвищує довговічність вироби й іноді непогано виглядає, проте вартість подібних гарнітурів набагато вище, ніж вартість аналогічних гарнітурів без металу: крім того, деякі поверхні, наприклад полірована сталь, вимагають особливого догляду.

Ще один матеріал, який почали активно використовувати при виготовленні меблів - коріан. Коріан - це комплекс з акрилової смоли, наповнювачів неорганічної природи і барвників. Подібний склад використовується при виготовленні стільниць, причому слід зазначити що, на відміну від натурального каменю, коріан виключно стійкий до високих температур і дії органічних кислот.

У загальному і цілому сучасні меблеві підприємства надають найширший вибір виробів - тому при бажанні кожен може підібрати щось для себе.

Отже, обробка завершена, меблі та побутова техніка куплені і встановлені на свої місця - залишилось придбати посуд, скатертина, серветки та інші дрібниці, які будуть відповідати новому образу вашої кухні. Втім, кухонні аксесуари - не така вже й дрібниця: питанням їх вибору ми присвятили окрему статтю, яку ви можете знайти тут. А зараз - ми прощаємося з вами і бажаємо вам тепла і затишку у вашому домі.

Планування кухні - популярні рішення!

Кухня в сучасній квартирі - це щось більше, ніж просто одна з її частин, в якій можна швидко перекусити, а потім йти по своїх справах. З їдальні кухня поступово перетворюється на місце відновлення енергії витраченої протягом дня за допомогою смачно приготовленої їжі. І щоб цей процес пройшов найкращим чином, у кухні повинна бути чітке планування.

Сьогодні існує безліч видів планування кухні. Найпопулярніші ми зараз перелічимо, а потім коротко охарактеризуємо їх. Види планувань сучасної кухні: острівна планування; півострівна планування; Г-подібне планування; П-образне планування; лінійне планування; двостороння планування; вільне планування. Тепер розглянемо детальніше кожну з них.

Острівна планування. Тут передбачається, що основна частина кухні знаходиться в одному місці, а один з головних атрибутів, як правило, це миття або плита, знаходиться окремо від неї. Тобто створюється своєрідний острів.

Півострівна планування. Як півострова виступає кухонний стіл. Це дозволяє максимально повно задіювати можливості саме цього предмету інтер`єру кухні.

Г-подібне планування. Назва даного вигляду говорить саме за себе. Вся кухонні меблі при виборі такого варіанту буде розташовуватися кутовим чином. Це зручно тоді, коли необхідно максимально зайняти простір прямокутної кухні.

П-образне планування. Цей вид розстановки кухонного гарнітура є найдорожчим варіантом з усіх інших, тому що тут по-максимуму задіяні різні декоративні елементи інтер`єру, допоміжні шафи і ряд інших кухонних модулів, які, до того ж, не поміщаються на невеликій кухні.

Лінійне планування. Тут все стандартно. Вся кухонні меблі розташовуються уздовж однієї єдиної стіни. Таке планування була характерна для квартир радянського часу в багато тому, що вона є одним із самих недорогих варіантів.

Двостороння планування. Це планування характерна для квадратних кухонь. Принцип тут простій: всі кухонні меблі розставляються уздовж двох стін, паралельних один одному.

Вільне планування. Найсучасніша з усіх видів планування. Вона припускає наявність модного дизайну, один або декілька модулів, до яких прироблені колеса, особливе освітлення і т.д. В ідеалі цей варіант є сумішшю всіх або частини з вищеперелічених кухонних планувань.

Щоб конкретизувати Ваші бажання при виборі кухні, спробуйте для себе відповісти на наші питання і врахувати чинники, перераховані нижче:

1. Скільки чоловік користуються кухнею? Чи знадобиться Вам більше місця, якщо два або три людини одночасно готують, прибирають, якщо діти грають на кухні?

2. Як часто, коли і скільки чоловік їдять на кухні? (Ви тільки снідаєте, злегка перекушуєте або щодня готуєте їжу?). Що для цього потрібно? (Обідня стіл, складаний столик, стійка із стільцями.).

3. Які події відбуваються на Вашій кухні? (Ухвалення їжі. Прання. Відпочинок, перегляд ТБ, слухання музики, читання, кулінарні захоплення. Домашня робота. Бесіди.)

4. У якій колірній гаммі повинна бути Ваша кухня? Вибір колірної гамми залежить від освітлення кухні і особистих переваг. Деяких людей заспокоюють холодні кольори, іншим подобаються теплі або яскраві, наприклад, червоний.

5. Використання простору.

чи влаштовує Вас розмір кухні? Як можна її збільшити?
чи можна обладнати кухню в кімнаті великих розмірів?
6. Яка площа робочої поверхні Вам потрібна і якого типу? Врахуйте висоту робочої поверхні. Вона залежить від розмірів побутової техніки.

7. Яку побутову техніку Ви використовуєте або плануєте використовувати?

Вам необхідна інформація про габаритні розміри побутових пристроїв.
чи можна її вбудовувати в кухонні меблі?
чи є потреба у додатковому освітленні на кухні?
8. Яка кількість продуктів Ви традиційно зберігаєте на кухні? Скільки шаф для зберігання сипучих продуктів, овочів, консервів необхідно передбачити. Продумайте, як організувати Ваше робоче місце: у якій послідовності Вам зручніше розташувати миття, обробний стіл, плиту, холодильник.

9. Чи потрібно передбачити місце для годівлі домашньої тварини.
Оновлення: 05.09.2009
Зареєстровано: 05.09.2009
Ідентифікатор: 2234
Відгуки про компанію
www.decor.ua/ua/f/YARIS
ЯРІС меблі на мапі
Центральний офіс
Житомир, проспект Миру, 14 10020
Популярність компанії
446 позиція в рейтингу сторінок
Всього переглядів: 1 904